Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kolej czeka dynamiczny rozwój

28 stycznia 2021 | Ekonomia i rynek | Tomasz Furman
źródło: materiały prasowe

Barierą może być jedynie brak finansowania – mówi Sławomir Nalewajka, prezes Bombardier Transportation Polska.

 

Bombardier Transportation posiada w Polsce cztery zakłady realizujące różne projekty w dziedzinie zintegrowanego transportu, głównie szynowego. Jak radzą sobie one w obecnej sytuacji?

Początkowo wydawało się nam, że w związku z pandemią będziemy mieli duże problemy. Jednak dość szybko przeorganizowaliśmy pracę i dostosowaliśmy się do nowych warunków. Pomimo zawirowań w gospodarce ubiegły rok był w Polsce stosunkowo dobry zarówno w obszarze inwestycji infrastrukturalnych, jak i taborowych. W efekcie każda z naszych firm zrealizowała postawione przed nią zadania, a w niektórych przypadkach wyniki okazały się nawet lepsze od oczekiwanych. Zakład w Katowicach dostarczał nowoczesne systemy sterowania ruchem kolejowym, dzięki którym pociągi pasażerskie w Polsce mogą już jeździć na wybranych odcinkach z prędkością 200 km/h, a nawet wyższą. Co więcej, są one sprzedawane do 52 krajów na całym świecie, co powoduje, że śląska spółka już 10 proc. wpływów osiąga z eksportu. Duża część produkcji (90 proc.) trafia na rynki zagraniczne również z zakładu we Wrocławiu. Dawny Pafawag z powodzeniem sprzedaje m.in. nadwozia do pociągów dużych prędkości ICE4 dla kolei niemieckich oraz pudła (nadwozia) do wszystkich lokomotyw sprzedawanych przez Bombardier Transportation. Co równie ważne, polscy inżynierowie wdrażają unikatowe...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11873

Wydanie: 11873

Spis treści

Ściągawka przedsiębiorcy

Nieprzypisane

Zamów abonament