Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie ma cyfryzacji bez ludzi

30 marca 2021 | Rzeczpospolita Cyfrowa | Katarzyna Kucharczyk
źródło: materiały prasowe

Zmiany technologiczne muszą bazować na kompetencjach – mówi Kinga Piecuch, Enterprise Industry Lead w regionie Centralnej i Wschodniej Europy w firmie Microsoft.

 

Jakie jest aktualne nastawienie firm do transformacji cyfrowej?

Wpływ pandemii na biznes świetnie ujął Satya Nadella, CEO firmy Microsoft, mówiąc: „Transformacja cyfrowa planowana na dwa lata została zrealizowana w ciągu dwóch miesięcy". Pokazują to również najnowsze badania, m.in. to przeprowadzone przez EY Polska. Wynika z nich, że aż 57 proc. firm przyspieszyło transformację cyfrową w czasie pandemii, a 27 proc. przyznało, że zostało zmotywowanych do działania w tym obszarze wyłącznie przez pandemię. Z kolei z badania przeprowadzonego na zlecenie Instytutu Humanites wynika, że 91 proc. rodzimych przedsiębiorców jest przekonanych, że cyfryzacja stała się wymogiem współczesnego świata. Trzeba jednak podkreślić, że samo wprowadzenie technologii nie gwarantuje bardziej efektywnej pracy, wiele zależy od kultury organizacyjnej firmy i tego, jak przygotowuje ludzi do zmiany.

Jak pod względem cyfryzacji wypada Polska?

Ma bardzo duży potencjał. Wynika to nie tylko z przedsiębiorczości firm, kompetencji pracowników, ale również dostępności technologii. Dodatkowym katalizatorem są inwestycje w Polską Dolinę Cyfrową, w tym zapowiedziany przez Microsoft plan inwestycyjny o wartości miliarda dolarów. Jest to z pewnością...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11925

Wydanie: 11925

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament