Usługi dietetyka mogą być zwolnione z VAT
Porady dietetyka udzielane w ramach prowadzonej poradni jako usługi w zakresie opieki medycznej, które służą profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia, korzystają ze zwolnienia w zakresie podatku od towarów i usług.
Takie stanowisko potwierdził Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 17 grudnia 2020 r. (0112- KDIL1-3.4012.429.2020.1.JK).
Z pytaniem o korzystanie ze zwolnienia VAT zwrócił się do Dyrektora KIS dietetyk wykonujący zawód medyczny w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. W ocenie wnioskodawcy świadczone usługi mieszczą się w zakresie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy o VAT. Zgodnie z tym przepisem zwalnia się od podatku usługi w zakresie opieki medycznej służące profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia, świadczone w ramach wykonywania zawodów medycznych, o których mowa w art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej.
Wnioskodawca wskazał, że posiada tytuł doktora nauk medycznych oraz odpowiednie kwalifikacje i umiejętności do prowadzenia poradni dietetycznej (żywieniowej), uzyskane w wyniku ukończenia podyplomowego studium dietetyki, uprawniającego do prowadzenia własnej działalności w zakresie porad dietetycznych i promocji zdrowego stylu życia. Świadczone przez niego usługi...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta