Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trzeba znaleźć czas na relaks i odpoczynek

26 kwietnia 2021 | Na studia. Poradnik maturzysty
źródło: GaudiLab/shutterstock
źródło: Fotorzepa

ROZMOWA | Jagoda Turowska, psycholog z Poradni Psychologicznej „Spokój w Głowie"

Maj to najbardziej stresujący czas dla maturzystów. W sytuacji, gdy od ponad roku przygotowują się zdalnie do najważniejszego egzaminu w życiu, wielu z nich odczuwa silny stres związany nie tylko z samą maturą, ale przede wszystkim z pandemią Covid-19. Zamknięcie w domu, destabilizacja życia rodzinnego, ograniczony kontakt ze znajomymi sprawiły, że młodzi ludzie nie radzą sobie z nową, trudną rzeczywistością. Z wrześniowego badania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę wynika, w ciągu pierwszych miesięcy lockdownu młodzieży doskwierał głównie brak możliwości kontaktu ze znajomymi (63 proc.), konieczność pozostania w domu (51 proc.), wskazywali też na problemy związane ze zdalnym nauczaniem (43 proc.) i brak informacji na temat tego, jak będą wyglądały dalsza nauka i egzaminy (33 proc.). Z czym po ponad roku pandemii zmaga się dzisiejsza młodzież?

Jagoda Turowska: Po tak długiej nieobecności w szkole, braku kontaktów społecznych młodzież czuje ogromny lęk, związany m.in. z powrotem do szkoły, egzaminem oraz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11947

Wydanie: 11947

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament