Kreujemy rozwiązania i przygotowujemy uczelnię na kolejne lata
rozmowa | Prof. Agnieszka Bieńkowska, prorektor ds. nauczania Politechniki Wrocławskiej
W jaki sposób pandemia wpłynęła na funkcjonowanie uczelni i które metody wypracowane w czasie nauki zdalnej mają szansę na stałe na niej zagościć? Czy wykładowcy rozważają np. przeniesienie części swoich zajęć w przyszłości do świata wirtualnego?
Agnieszka Bieńkowska: Zawsze, nawet z najtrudniejszych doświadczeń, jakie nas spotykają, musimy umieć wyciągnąć wnioski na przyszłość. Pandemię na Politechnice Wrocławskiej potraktowaliśmy i jako problem, i jako szansę. I choć funkcjonowanie głównie w wirtualnej rzeczywistości zaskoczyło nas wszystkich oraz było dla uczelni ogromnym wyzwaniem, to od samego początku staraliśmy się w jak największym stopniu skorzystać z nowej formuły, by w przyszłości usprawnić zarówno nasze działania, jak i metody kształcenia. Każda uczelnia musi reagować na zmiany, mierzyć się z wyzwaniami, które stawia współczesny świat. Wiele rozwiązań zdalnych, które zmuszeni byliśmy wdrożyć, to zarówno pomysły samych studentów, jak i naszej kadry akademickiej. Część z nich sprawdziła się w praktyce, dlatego są i będą przez nas wykorzystywane. Przykładem jest tu – bardzo chwalony przez studentów – pomysł konsultacji online czy umieszczania materiałów do nauki na naszych platformach online: wykładów, opracowań, do których mają dostęp w każdej chwili i z każdego miejsca. Ponadto dzięki zdalnym rozwiązaniom wiele...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta