Potrzebne zaangażowanie, organizacja i kreatywność
Większość projektów zgłoszonych do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego m.st. Warszawy w latach 2020–21 została odrzucona na etapie oceny merytorycznej. Dlaczego tak było?
Powodów odrzucenia projektów zgłoszonych do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego może być więcej niż wymienił Jakub Dorosz-Kruczyński w artykule „Warto poprawić przejrzystość budżetów obywatelskich".
Jakie powody odrzucenia
Interesujących spostrzeżeń dostarczyć może analiza przyczyn negatywnej weryfikacji projektów do budżetu obywatelskiego zgłoszonych przez mieszkańców Warszawy do realizacji w 2020 i 2021 roku, choć jej wyniki będą, jak się wydaje, charakterystyczne jedynie dla dużego miasta. W obu wymienionych latach negatywnie zostało zweryfikowanych średnio 43 proc. zgłoszonych projektów ogólnomiejskich oraz 29 proc. projektów poddanych ocenie na poziomie dzielnicowym.
Część projektów została odrzucona z powodów formalnych (14 proc. spośród wszystkich negatywnie zweryfikowanych na poziomie ogólnomiejskim i 10 proc. spośród wszystkich negatywnie zweryfikowanych w dzielnicach.
Za mało podpisów
Najczęstszą przyczyną negatywnej weryfikacji na etapie oceny formalnej są...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta