Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Zrozumiałem niuanse feminizmu

24 lipca 2021 | Plus Minus
autor zdjęcia: Justyna Grabarz
źródło: Fotorzepa

Jak rozmawiam z młodymi ludźmi, takimi do 30 lat, to większość z nich w ogóle nie czuje tego sporu – nie są ani za PiS, ani za PO. W odbiorze młodych różne ruchy Strajku Kobiet czy nawet polityczek i polityków Lewicy starszej daty to ciągle próba wciśnięcia im znowu „starego" - mówi Bartosz "Fifti" Mindewicz, didżej, kinooperator.

Plus Minus: Rzuciłeś wszystko i wyjechałeś do Jastarni?

Może nie do końca wszystko, bo czasem jednak odwiedzam Warszawę, poprowadzę audycję czy zagram imprezę. Ta przygoda zaczęła się trzy lata temu: grałem w stołecznym Barze Studio, podeszła do mnie dziewczyna, próbowała coś opowiadać, wokół hałas muzyki i zgiełk rozmów, usłyszałem tylko coś o jakimś starym kinie i morzu. Na szczęście zostawiła numer telefonu, zapisałem ją „Patrycja stare kino" (śmiech). Umówiliśmy się potem na kawę, opowiedziała o kinie Żeglarz i zaprosiła do Jastarni, bym zagrał tu imprezę z cyklu „Stare Piosenki Nocą". Niestety, zajęło mi dwa lata, by tu trafić, ale jak w końcu się udało, zakochałem się w tym kinie od pierwszego wejrzenia.

Gdzie grałeś?

Tu, w środku – pod samym ekranem. Jeszcze na szybko przygotowałem jakieś „wizuale", część to były pocięte filmy, część to takie à la VHS-y, które kręciłem telefonem. Nie potrafiłem stąd wyjechać, zostałem po imprezie w Jastarni trzy dni, a dziewczyny też chyba poczuły klimat, bo rzuciły luźną propozycję, bym może w następnym sezonie został kinooperatorem. Dziewczyny, bo kino prowadzi niesamowita trójka kobiet: babcia Urszula, mama Dagmara i córka Patrycja. U mnie ostatnie trzy lata były mocno burzliwe. Miałem trochę problemów zdrowotnych, pracowałem to tu, to tam jako kreatywny i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 12021

Wydanie: 12021

Zamów abonament