Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Konsekwencje utraty zezwolenia

26 kwietnia 2022 | Dobra Administracja | Kinga Słomka Jan GałkaKinga SłomkaJan Gałka

Czy zwrot nigdy nie uzyskanego wsparcia może grozić przedsiębiorcy, któremu cofnięto zezwolenie strefowe?

Zgodnie z art. 19 ust. 3 ustawy z 20 października 1994 r. o specjalnych strefach ekonomicznych, minister właściwy do spraw gospodarki może cofnąć zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej albo ograniczyć zakres lub przedmiot działalności określonej w tym zezwoleniu.

Możliwa jest kara

Taka sankcja stanowi pewnego rodzaju karę za szeroko pojętą działalność przedsiębiorcy niezgodną z warunkami uzyskanego przez niego zezwolenia.

W ogólności, jedną z podstawowych konsekwencji cofnięcia zezwolenia jest obowiązek zapłaty przez przedsiębiorcę podatku należnego od dochodu wynikającego z cofniętego zezwolenia, w terminach określonych w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych albo osób prawnych, w zależności od tego, którym z tych podmiotów jest przedsiębiorca.

W przypadku, gdy przedsiębiorca jest adresatem wyłącznie jednego zezwolenia, sprawa jest prosta. Jest on zobowiązany do uiszczenia podatku w kwocie równej podatkowi niezapłaconemu od dochodu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12251

Wydanie: 12251

Spis treści
Zamów abonament