Ulga B+R w branży medycznej
Działalność polegająca m.in. na produkcji sprzętu medycznego, jak również związana z projektowaniem rozwiązań technicznych w produkcji wyrobów medycznych może zostać uznana za działalność badawczo-rozwojową.
Takie stanowisko zaprezentował dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w wydanej interpretacji indywidualnej z 13 kwietnia 2022 r. (0111- KDIB1-3.4010.27.2022.2.APO).
Stan faktyczny
Zgodnie z przedstawionym stanem faktycznym, spółka zajmuje się przede wszystkim produkcją sprzętu medycznego, jak również projektowaniem rozwiązań technicznych w produkcji wyrobów medycznych.
Spółka zwróciła się do dyrektora KIS z wnioskiem o wydanie interpretacji indywidualnej w celu potwierdzenia, czy realizowane przez nią prace nad trzema projektami, tj.:
∑ opracowaniem procesu produkcji cewnika HVPG,
∑ poprawą procesu produkcji i jakości elektrody ablacyjnej oraz
∑ opracowaniem nowej technologii produkcji elektrody elektroporacyjnej
stanowią działalność z zakresu badań i rozwoju w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT, a tym samym, czy spółce przysługuje prawo do skorzystania z dodatkowego odliczenia w ramach tzw. ulgi B+R, o której mowa w art. 18d ustawy o...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta