Polska humanitarna
Pomagać chcemy szczególnie dzieciom. Najmniej migrantom, mniejszościom seksualnym i kobietom – wynika z sondażu Lekarzy bez Granic.
Chociaż aż o 30 pkt proc. wzrósł w ciągu roku odsetek Polek i Polaków angażujących się w pomoc na rzecz innych (głównie za sprawą pomocy ukraińskim uchodźcom), spadła nasza gotowość do wsparcia finansowego uchodźców i migrantów. Najchętniej pomagamy dzieciom, szczególnie tym w Polsce – to wnioski płynące z najnowszego badania „Barometr humanitarny” Lekarzy bez Granic, międzynarodowej medycznej organizacji humanitarnej, która pomaga ofiarom konfliktów zbrojnych, epidemii i klęsk żywiołowych.
W badaniu zrealizowanym przez Fundację Stocznia na 1088 respondentach aż 88 proc. z nich zadeklarowało, że w ostatnim roku choć raz zaangażowało się w pomoc na rzecz innych ludzi lub społecznie ważnego celu – to o 30 pkt proc. więcej niż rok wcześniej.
Zdaniem Draginji Nadażdin,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta