Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mały może inaczej

09 grudnia 1997 | Ekonomia | AB

Szansa gospodarcza i społeczna

Mały może inaczej

Lepiej być łebkiem kurczęcia niż ogonem wołu - to stare chińskie przysłowie mieszkańcy Tajwanu cytują bardzo często mówiąc o gospodarczym sukcesie tajwańskiego small biznesu. Zdaniem przewodniczącego Europejskiego Stowarzyszenia Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Jana Kammingi, to właśnie small biznes może pomóc Europie w zwiększeniu jej konkurencyjności i rozwiązaniu problemu bezrobocia.

Od 17 lat tajwańska firma K-Horn Science Inc. produkuje różnego rodzaju wtyczki do sprzętu rtv, komputerów i faksów.

Ze 150 pracownikami i 3, 3 mln USD rocznych przychodów firma, prowadzona przez Lindę Din i jej męża, jest jedną z ponad 1 mln małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) działających na Tajwanie. Jest też jedną z kilkuset działających na Tajwanie niewielkich firm, które zaopatrują w komponenty i podzespoły największych producentów elektroniki, głównie japońskie koncerny.

K-Horn Science Inc. powstała przed 17 laty, kiedy mąż pani Din uznał, że lepsza od posady w rodzinnej spółce prowadzonej przez jego rodziców i braci jest działalność na własny rachunek. -- Mieliśmy własną koncepcję rozwoju, chociaż w tej samej branży -- wyjaśnia Linda Din. Podobnie postąpili trzej bracia jej męża. Dzisiaj zamiast jednej sporej firmy rodzinnej działają cztery...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1251

Spis treści
Zamów abonament