Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

S

19 marca 1998 | Ekonomia | RW

S

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech ostatnich sesji giełdowych był przepływ kapitału w kierunku akcji spółek o mniejszej kapitalizacji. W rezultacie, gdy w okresie od 11 do 18 marca wartość WIG 20 spadła o 2, 7 procent, indeks rynku równoległego wzrósł w tym czasie o 1, 1 proc. Sądzę, że zjawisko to jest spowodowane głównie zwiększeniem zaangażowania po stronie kupujących, którzy reprezentują kapitał krajowy. Świadczy o tym m. in. rosnąca liczba zleceń. Warto przy tym pamiętać, że na tle rynku podstawowego wycena walorów z drugiego parkietu staje się -- w rezultacie ostatniego wzrostu WIG -- relatywnie bardziej atrakcyjna.

Pewien kryzys przechodzą akcje dużych banków. Wyjątkiem są walory Banku Handlowego. Uważam, że sytuacja ta wynika nie tylko z relatywnie niskiej wyceny akcji pod względem wartości podstawowych w skaźników rynku kapitałowego. W...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1339

Spis treści
Zamów abonament