Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Żyrinowski w poniedziałek

27 stycznia 1994 | Kraj | KG MD

Bryczkowski zarejestrował partię

Żyrinowski w poniedziałek

Władymir Żyrinowski, lider Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji, przyjedzie prawdopodobnie do Polski nie w niedzielę, jak ostatnio zapowiadał szef Frontu Narodowej Samoobrony Janusz Bryczkowski, ale w poniedziałek, 31 stycznia. Front został w środę wpisany do ewidencji partii politycznych.

Data przyjazdu Żyrinowskiego i plan jego pobytu w Polsce nadal nie są pewne. Z Moskwy ma jechać najpierw do Belgradu, po zakończeniu pobytu tam, autokarem do Sofii i stamtąd samolotem do Warszawy.

We władzach zarejestrowanego w środę Frontu Narodowej Samoobrony są Janusz Bryczkowski, były członek władz "Samoobrony" Andrzeja Leppera, Bohdan Poręba, szef Zjednoczenia Patriotycznego "Grunwald" i pułkownik rezerwy Jerzy Bielecki ze Stowarzyszenia Ojczyzna -- Zbiorowy Obowiązek.

Wśród założycieli Frontu jest jeszcze kilku innych członków tego stowarzyszenia. Jej szef, podpułkownik rezerwy Stanisław Urbaniak (który nie wpisał się do FNS) , poinformował nas, że stowarzyszenie zostało zarejestrowane 30 lipca 1991 roku. Liczy około 300 osób w całym kraju.

Najistotniejszą dla stowarzyszenia sprawą jest "bezpieczeństwo wszystkich ludzi", a w jego ramach szkolenie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Brak okładki

Wydanie: 180

Spis treści
Zamów abonament