Arbitraż wyręką dla sądów powszechnych
ROZMOWA
Andrzej Tynel, prezes Polskiego Stowarzyszenia Sądownictwa Polubownego
Arbitraż wyręką dla sądów powszechnych
: Polskie Stowarzyszenie Sądownictwa Polubownego wybrało nowe władze i przyjęło program na 1998 r. Pan zaś został jego prezesem. Czy zmiana władzy oznacza także zmiany w działalności stowarzyszenia?
ANDRZEJTYNEL: Stowarzyszenie powstało w 1991 r. Działalności jednak nie rozwijało. Przez wiele lat bowiem arbitraż (sądy polubowne) był martwą instytucją i funkcjonował jedynie w obrocie z zagranicą. Teraz sytuacja się zmieniła. PSSP postanowiło więc reaktywować się, wybrać nowe władze i przyjąć program na 1998 r. Chcemy popularyzować sądownictwo polubowne. Pokazać podmiotom gospodarczym, że istnieje alternatywna do sądownictwa powszechnego droga rozstrzygania sporów. Nawiązujemy już kontakty z periodykami poświęconymi tematyce prawnej. Będziemy prowadzić własną działalność wydawniczą. Zamierzamy...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta