Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Restrukturyzacja, technologie i zwolnienia

05 października 1998 | Ekonomia | GR

PRZEMYSŁ

Co będzie po azbeście

Restrukturyzacja, technologie i zwolnienia

Spośród czterech polskich firm produkujących pokrycia dachowe z azbestem najszybciej do produkcji bezazbestowych i ekologicznych płyt -- zgodnie z ustawą o zakazie stosowania wyrobów zawierających azbest -- dostosowało się Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe (PPHU) Izopol SA w Trzemesznie.

Wyeliminowanie azbestu z produkcji powoduje, że firmy -- w ramach restrukturyzacji -- sprzedają zbędny majątek, redukują zatrudnienie i poszukują środków (inwestorów strategicznych) .

Bez azbestu, z cementu i włókien

PPHU Izopol SA zakończyło produkcję pokryć dachowych zudziałem azbestu 12 sierpnia bieżącego roku, a polsko-austriacka spółka z o. o. Eternit Szczucin -- 23 sierpnia tego roku. Zakłady Wyrobów Cementowo- Azbestowych (ZWCA) w Wierzbicy koło Radomia oraz Przedsiębiorstwo Materiałów Izolacji Budowlanej Izolacja w Ogrodzieńcu (woj. katowickie) -- 28 września tego roku.

Produkcję bezazbestowych płyt falistych i płaskich planujemy rozpocząć w listopadzie tego roku -- powiedział "Rz" Gerard Winiarski, prezes polsko- austriackiej spółki z o. o. Eternit Szczucin. -- Do tej pory na zmianę technologii produkcji przeznaczyliśmy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1509

Spis treści
Zamów abonament