Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zawiesi się każdy komputer

25 stycznia 1999 | Ubezpieczenia | KJ

Przepisy emerytalne są niezgodne z podatkowymi

Zawiesi się każdy komputer

Pracodawca, który chce uciec od podatku oraz składek emerytalnych i rentowych, powinien jak najszybciej ustalić w zakładowych przepisach o wynagradzaniu, jaką wartość ma udostępnienie pracownikowi mieszkania, opłacenie za niego składki na ubezpieczenie na życie, a być może nawet opieka medyczna i samochód przekazany do użytku prywatnego. Im niższą wartość tych świadczeń ustali, tym mniej podatku będzie musiał zapłacić pracownik i tym niższe składki trzeba będzie odprowadzić do ZUS.

Rzecz dotyczy świadczeń w naturze. Z reguły firmy udzielając tych świadczeń pracownikom wpisują je w koszty, ale niekoniecznie jest to przychód pracownika. Wiele zależy do tego, czy dane świadczenie jest wpisane do pakietu wynagrodzeń. Dużo zależy też od okoliczności: czasami świadczenie jest ewidentnie przychodem pracownika (na przykład, gdy firma opłaca pracownikowi wynajem mieszkania albo składkę członkowską w klubie golfowym). a czasami trudno je uznać za przychód (na przykład, gdy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1604

Spis treści

Drogą łagrów

Zamów abonament