FIX przeciwko MIĘTA CYMES FIX
ZNAKI TOWAROWE
Ważne wszystkie człony
FIX przeciwko MIĘTA CYMES FIX
IZABELA L EWANDOWSKA
To, że jeden z członów znaku towarowego wcześniej zarejestrowanego jest taki sam jak człon znaku późniejszego, nie powinno przesądzać o zdolności odróżniającej późniejszego znaku, a więc o możliwości jego zarejestrowania i udzielenia związanej ztym ochrony -- takie wnioski płyną z wyroku Sądu Najwyższego z 11 marca 1999 r. (sygn. III RN 136/ 98) .
Aleksandra K. ubiegała się o ustalenie przez Urząd Patentowy, iż między znakami towarowymi słowno-graficznymi: FIX, zarejestrowanym na rzecz przedsiębiorstwa "Herbapol" sp. zo. o, i MIĘTA CYMES FIX nie zachodzi podobieństwo grożące naruszeniem prawa zrejestracji znaku FIX. Ten ostatni zarejestrowano dla kilku produktów, w tym herbaty. Znak MIĘTA CY-MES FIX, początkowo nie zarejestrowany, stosuje firma Aleksandry K. dla oznaczania herbat ziołowych.
Art. 23 ustawy z 31 stycznia 1985 r. o znakach towarowych (Dz. U. nr 5, poz. 17; dalej -- u. z. t. ) pozwala każdemu, kto ma w tym interes prawny, żądać ustalenia przez UP w postępowaniu spornym, że między zarejestrowanym znakiem towarowym a znakiem, którego używa lub zamierza używać, nie zachodzi podobieństwo grożące naruszeniem prawa z rejestracji tego znaku.
Aleksandra K. skorzystała z tej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta