Na odpłatne leczenie
ULGA
Tylko w zakładach prywatnych i u lekarzy
Na odpłatne leczenie
Wejście w życie reformy ubezpieczeń zdrowotnych nic nie zmieniło w zasadach ulgi na odpłatne prywatne leczenie. Nadal nie obejmuje ona wydatków na te usługi lecznicze, które są świadczone w ramach powszechnego ubezpieczenia społecznego także wówczas, gdyby w świetle tych przepisów były o dpłatne czy częściowo odpłatne.
Nie ma więc ulgi z racji tzw. świadczeń ponadstandardowych finansowanych przez ubezpieczonego z własnej kieszeni, jeśli są wykonywane w publicznych zakładach opieki zdrowotnej (art. 31 aust. 1 pkt 6 ustawy z 6 lutego 1997 r. o powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym -- Dz. U. nr 28, poz. 153 ze zm. ). Opłaty za świadczenia placówek mających status publicznego zakładu opieki zdrowotnej nie są i nie będą objęte ulgą.
W art. 27 aust. 1 pkt 3 lit. d) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej -- updf) normującym tę ulgę wyraźnie bowiem zapisano, że dotyczy ona tylko wydatków na odpłatne świadczenia zdrowotne wymienione wprzepisach o zakładach opieki zdrowotnej, a udzielane przez niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej działające na...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta