Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Po podpisaniu przez Polskę, a przed ratyfikacją

30 kwietnia 1999 | Prawo | MŁ

Konwencja o obywatelstwie

Po podpisaniu przez Polskę, a przed ratyfikacją

Wczoraj Polska podpisała w Strasburgu konwencję o obywatelstwie przyjętą przez Radę Europy 6 listopada 1997 r. Według tego aktu obywatelstwo, jako związek prawny między osobą a państwem, nie określa przynależności etnicznej jednostki. Państwo jest władne określić w przepisach, kto może być jego obywatelem. Muszą one być jednak zgodne z odpowiednimi umowami międzynarodowymi, zwyczajowym prawem międzynarodowym oraz powszechnie uznanymi zasadami prawa odnoszącymi się do obywatelstwa. Powinny ponadto uwzględniać następujące zasady: prawo każdej osoby do obywatelstwa; dążenie do unikania statusu bezpaństwowca; zakaz a rbitralnego pozbawiania obywatelstwa.

Zawarcie małżeństwa, rozwód lub zmiana obywatelstwa nie mogą powodować automatycznie zmiany obywatelstwa współmałżonka. Przepisy o obywatelstwie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1685

Spis treści

Nieruchomości, budownictwo

Zamów abonament