Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Banki - giełda

08 czerwca 1999 | Ekonomia | ND

Banki - giełda

8 czerwca 1999 131 (5296) B7

CU BPH WBK

Sukces agentów

Z otwartym funduszem emerytalnym powołanym przez Commercial Union, BPH i WBK umowy podpisało już ponad 1, 135 mln osób. Szefowie firmy uważają, że do funduszu przystąpi co najmniej 1, 5 mln Polaków.

Większość klientów funduszu to ludzie młodzi -- do 29 roku życia (ponad 50 proc, ), czyli tacy, o których fundusze zabiegają najbardziej.

Piotr Szczepiórkowski, wiceprezes funduszu, wczoraj na konferencji prasowej zwrócił uwagę na to, jak się ma wartość jednostkirozrachunkowej do wielkości aktywów PTE. -- Cena jednostki funduszy o największych aktywachjest podobna, co możeoznaczać, że ich polityka inwestycyjnajestzbliżona -- tłumaczył. --Największewartości jednostki rozrachunkowej mają fundusze o najmniejszych aktywach.

Wiceprezes Szczepiórkowski wyliczył, że średnia roczna rentowność funduszy uwzględniając ich wyniki od 20 maja do 1 czerwca wynosi ponad 30 proc. W tym samym czasie rentowność bezpiecznych funduszy inwestycyjnych wynosiła 5, 5 proc.

-- Początkowe wyniki inwestycyjne nie mogą odzwierciedlać wyników długoterminowych. Przecież nie da się długo utrzymać aż tak dużej rentowności -- wyjaśnił Szczepiórkowski. Fundusze mają obowiązek przedstawiać swój...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1717

Spis treści
Zamów abonament