Teoria szczęścia
Teoria szczęścia
MICHAŁ ZIELIŃSKI
Jeżeli w trakcie rozmowy towarzyskiej jakiś Polak nie narzeka, znaczyć to może tylko jedno - bolą go zęby i nie może mówić. A ponieważ stan uzębienia systematycznie w Polsce się poprawia, liczba narzekających stale rośnie.
Ostatnio za stworzenie teoretycznych podstaw narzekania wzięła się nauka. Ściślej, profesor Ireneusz Krzemiński - socjolog. Swoją teorię nieszczęścia i szczęścia pan profesor przedstawił w wywiadzie zamieszczonym na łamach "Rzeczpospolitej" (20-21 listopada tego roku). A wywód swój rozpoczął od stwierdzenia, że "w tej chwili mamy załamanie koniunktury, a sposób dystrybucji jest niesprawiedliwy". Owa niesprawiedliwość prowadzi do rozpiętości "między rzeczywistością a oczekiwaniami społeczeństwa", a co gorsza "oczekiwania te są ignorowane przez polityków, przez państwo".
A zatem pan...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta