Bastion dyskryminacji
Agresywne kobiety padają ofiarą ostracyzmu, inne zmuszone są pracować dwa razy więcej
Bastion dyskryminacji
Prof. Anna J. Podhajska z Gdańska: Nigdy w mojej pracy niczego nie otrzymałam. Wszystko sama musiałam sobie zorganizować.
FOT. ŁUKASZ GŁOWALA/KFP
ZBIGNIEW WOJTASIŃSKI
z Paryża
Prof. Anna J. Podhajska z Gdańska (na zdjęciu) znalazła się wśród 34 kandydatek z całego świata nominowanych do nagrody im. Heleny Rubinstein, ufundowanej przez UNESCO oraz koncern L'OREAL kobietom naukowcom za największe osiągnięcia badawcze. Pięć laureatek "kobiecego Nobla" wyłonionych zostanie podczas konferencji "Kobiety i nauka", rozpoczynającej się w poniedziałek w College de France w Paryżu.
Nagrody te przyznawane są wyłącznie uczonym płci żeńskiej, z powodu wciąż występującej w środowisku naukowym dyskryminacji kobiet. Nadal utrzymującej się mimo nie podlegającego dyskusji ogromnego ich wkładu do rozwoju współczesnej nauki. - Zbyt agresywne kobiety padają ofiarą ostracyzmu, a te za mało agresywne zmuszone są pracować dwa razy więcej - twierdzi prof. Nancy Hopkins z Massachusetts Institute of Technology, słynnej amerykańskiej uczelni, gdzie też zatrudnienie kobiet...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta