Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bastion dyskryminacji

08 stycznia 2000 | Nauka i Technika | ZW
źródło: Nieznane

SPOŁECZEŃSTWO

Agresywne kobiety padają ofiarą ostracyzmu, inne zmuszone są pracować dwa razy więcej

Bastion dyskryminacji

Prof. Anna J. Podhajska z Gdańska: Nigdy w mojej pracy niczego nie otrzymałam. Wszystko sama musiałam sobie zorganizować.

FOT. ŁUKASZ GŁOWALA/KFP

ZBIGNIEW WOJTASIŃSKI

z Paryża

Prof. Anna J. Podhajska z Gdańska (na zdjęciu) znalazła się wśród 34 kandydatek z całego świata nominowanych do nagrody im. Heleny Rubinstein, ufundowanej przez UNESCO oraz koncern L'OREAL kobietom naukowcom za największe osiągnięcia badawcze. Pięć laureatek "kobiecego Nobla" wyłonionych zostanie podczas konferencji "Kobiety i nauka", rozpoczynającej się w poniedziałek w College de France w Paryżu.

Nagrody te przyznawane są wyłącznie uczonym płci żeńskiej, z powodu wciąż występującej w środowisku naukowym dyskryminacji kobiet. Nadal utrzymującej się mimo nie podlegającego dyskusji ogromnego ich wkładu do rozwoju współczesnej nauki. - Zbyt agresywne kobiety padają ofiarą ostracyzmu, a te za mało agresywne zmuszone są pracować dwa razy więcej - twierdzi prof. Nancy Hopkins z Massachusetts Institute of Technology, słynnej amerykańskiej uczelni, gdzie też zatrudnienie kobiet...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1899

Spis treści
Zamów abonament