Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Druga szansa

27 marca 2000 | Publicystyka, Opinie | MB

Pracownicze programy emerytalne

Znowelizowana ustawa jest korzystniejsza dla uczestników

Druga szansa

Monika Bis

Gdy prawie rok temu, 1 kwietnia 1999 r., weszła w życie ustawa o pracowniczych programach emerytalnych, większość towarzystw funduszy inwestycyjnych i ubezpieczycieli przygotowała nowe produkty i liczyła na pozytywny odzew rynku. Nieprecyzyjne sformułowania ustawowe i dogmatyczna interpretacja przepisów sprawiły jednak, że wiele z tych koncepcji utknęło w Urzędzie Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi (UNFE), a niektóre z nich nawet tam nie dotarły.

Ustawa doczekała się już nowelizacji: Sejm przyjął ją 20 stycznia, a prezydent podpisał w zeszłym tygodniu. Z jej wejściem w życie wiąże się duże nadzieje. Czy usunie ona wszystkie przeszkody w rozwoju rynku? Z pewnością nie, ale m.in. ujednolici zasady funkcjonowania ubezpieczeniowych i kapitałowych form oszczędzania w trzecim filarze i zapewni większe bezpieczeństwo środków gromadzonych w ramach pracowniczych programów emerytalnych.

Co się zmieniło

Według znowelizowanej ustawy, pracodawcy będą mogli prowadzić pracownicze programy emerytalne w jednej albo w dwóch (dotychczas tylko w jednej) z następujących form:

- pracowniczego funduszu emerytalnego,

- umowy o wnoszenie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1971

Spis treści

Papież na Ziemi Świętej

Zamów abonament