Kto więcej zarabia, mniej dostaje
Pracodawcy dopłacają do urlopów pracowników
Kto więcej zarabia, mniej dostaje
Wielu pracodawców dopłaca pracownikom do letniego wypoczynku. Nie muszą tego robić firmy, w których funkcjonuje zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Natomiast te, w których go nie utworzono, zobowiązane są co roku wypłacać zatrudnionym u siebie osobom świadczenia urlopowe.
Jeśli w firmie pracuje mniej niż dwadzieścia osób, nie musi ona tworzyć u siebie zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. To jednak wcale nie zwalnia jej od zrefundowania pracownikom kosztów związanych z urlopem. Raz do roku pracodawca jest zobowiązany wypłacać każdemu pracownikowi korzystającemu z urlopu świadczenia urlopowe. Warunkiem jest, by urlop trwał nie krócej niż 14 dni.
Zgodnie z ustawą o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, firmy, które go utworzyły wcale nie muszą partycypować w kosztach urlopowych pracowników - o wszystkim decyduje regulamin, ustalany przez pracodawcę i przedstawicieli załogi. W regulaminie określa się, jakie formy wypoczynku, działalności kulturalno-oświatowej, udzielania pomocy materialnej np. związanej z celami mieszkaniowymi, będą finansowane z...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta