Dać choremu dziecku czy bezrobotnemu
Wypłata zasiłków to zadanie własne samorządów
Dać choremu dziecku czy bezrobotnemu
RYS. ROCH FOROWICZ
Czy można liczyć na pomoc państwa, jeśli się tworzy ciężko choremu dziecku rodzinę zastępczą? Co można dostać z miejskich ośrodków pomocy rodzinie?
Pomoc społeczna realizuje politykę państwa i ma umożliwić rodzinom przezwyciężanie trudnych sytuacji życiowych, którym nie są w stanie sprostać same - mówi ustawa z 29 listopada 1990 r. o pomocy społecznej. Celem pomocy społecznej jest zapewnianie bytu w warunkach godnych człowieka i doprowadzanie - w miarę możliwości - do życiowego usamodzielnienia rodzin i ich integracji ze środowiskiem. Udziela się jej z powodu ubóstwa, sieroctwa, bezdomności, potrzeby ochrony macierzyństwa, bezrobocia, niepełnosprawności i długotrwałej choroby.
Karolina
Pani Wanda Białonowicz z Gorzowa Wielkopolskiego przez 27 lat pracowała jako pielęgniarka w miejscowym szpitalu. Opiekowała się dorosłymi, ale któregoś dnia przypadkowo poszła na oddział dziecięcy. Zobaczyła porzuconą...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta