Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co czytają nad Sekwaną

12 listopada 1994 | Plus Minus | KM

Co czytają nad Sekwaną

Jak dotychczas historia sztuki zawsze była historią form, stylów i szkół. Aspekt materialny lub, jeśli ktoś woli, materiałowy dzieł był na o gół pomijany. "Historia materialna i niematerialna sztuki współczesnej" Florence de Merieux (wyd. Bordas -- cultures) stara się nam uzmysłowić, jak sztuka oscyluje między dwoma biegunami: tworzywem z jednej strony a nieuchwytnością i koncepcją z drugiej. Tę dwubiegunowość ilustrują w tej książce prace takich artystów, jak Marcel Duchamps, Yves Klein i Joseph Beuys.

Kolekcja biżuterii i ozdób należąca do prywatnego muzeum Barbier-Mueller w Genewie pokazana została w ogromnym albumie formatu A 3, zatytułowanym "Ozdoby"

(wyd. Imprimerie Nationale) . Przedmowę napisał Jean Paul Barbirer, a tekst towarzyszący fotografiom Pierre Alain Ferraziniego wyszedł...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 321

Spis treści
Zamów abonament