Doktor z Pułtuska
- Wyższa Szkoła Humanistyczna w Pułtusku
- Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku
- Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych
- Collegium Civitas, czyli małe z dużymi ambicjami
Wyższa Szkoła Humanistyczna
Doktor z Pułtuska
Jak to się stało, że w Pułtusku, który ma 19 tys. mieszkańców, działa uczelnia, na której studiuje 16 tys. studentów? - Stworzyliśmy bardzo dobrą szkołę dla młodzieży ze wsi i małych miast, której nie stać na naukę w wielkich aglomeracjach - tłumaczy rektor Wyższej Szkoły Humanistycznej, prof. dr hab. Andrzej Bartnicki.
Pomysł na stworzenie takiej uczelni zrodził się w głowach profesorów Uniwersytetu Warszawskiego i Polskiej Akademii Nauk na początku lat 90. Szukali ładnie położonego miejsca niedaleko Warszawy, z tradycjami edukacyjnymi i życzliwymi władzami. - Pułtusk wydał nam się idealnym miejscem - wspomina prof. Bartnicki. - Przecież w XVI wieku był to jeden z najbardziej prężnych ośrodków edukacyjnych.
W 1994 roku nastąpiła uroczysta inauguracja pierwszego roku akademickiego w Wyższej Szkole Humanistycznej. Zaczęło się od licencjatu na trzech kierunkach: filologii polskiej, historii i pedagogice.
Rok później można było studiować także administrację, politologię oraz ochronę
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta