Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na świecie

11 kwietnia 2001 | Ekonomia | PR

NA ŚWIECIE

Wolniejszy rozwój gospodarczy świata

Według prognozy Banku Światowego wzrost gospodarczy na świecie wyniesie w tym roku 2,2 proc. W listopadzie ubiegłego roku szacowano, że tegoroczny wzrost wyniesie około 3,4 proc. Jedną z głównych przyczyn obniżenia prognozy jest spowolnienie tempa rozwoju gospodarki amerykańskiej. Spośród rozwiniętych gospodarek najbardziej pesymistyczna jest prognoza wzrostu w Japonii, który w tym roku ma wynieść około 0,6 proc. Lepsze niż na ten rok są szacunki wzrostu na 2002 rok. Wzrost gospodarczy Europy ma wynieść 3,1 proc., Japonii - 1,8 proc., a w USA około 3,3 proc. Raport Banku Światowego stwierdza jednak, że prognozowanie wzrostu gospodarki amerykańskiej jest ryzykowne. Reuters A.BU.

Runda WTO i spadek gospodarczy

Nowe negocjacje o liberalizacji światowego handlu są żywotnie potrzebne ze względu na zwolnienie tempa gospodarczego w wielu krajach - stwierdził komisarz Pascal Lamy w Ośrodku Polityki Europejskiej w Brukseli. Jego zdaniem, jeśli zwolnienie to zamieni się w recesję, to może doprowadzić do fali protekcjonizmu. Dlatego nowa runda globalnych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2288

Spis treści
Zamów abonament