Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kompromisowy wybór

11 kwietnia 2001 | Kraj | NB NM

AWS przed wyborami Tchórzewski do sztabu, Łączkowski do do komitetu, Chrzanowski na pełnomocnika

Kompromisowy wybór

  • Rozmowa z Januszem Tomaszewskim Władze AWS odrzuciły kandydaturę Janusza Tomaszewskiego na szefa sztabu wyborczego Akcji. Krzysztof Tchórzewski, Paweł Łączkowski i Wiesław Chrzanowski mają poprowadzić AWS do wyborów.

    Obrady zarządu AWS trwały do trzeciej w nocy z poniedziałku na wtorek. Kandydaturę Tomaszewskiego w imieniu Ruchu Społecznego zgłosił premier Jerzy Buzek. Poparły ją PPChD i ZChN. Sprzeciwił się natomiast Marian Krzaklewski, który w imieniu "Solidarności" domagał się, aby szefa sztabu wybrać dopiero po zawarciu porozumienia z ROP i inicjatywą braci Kaczyńskich. Gdy doszło do głosowania, Krzaklewski był przeciw, natomiast drugi przedstawiciel "Solidarności" Marcin Tyrna wstrzymał się od głosu.

    Żaden z członków zarządu AWS nie protestował przeciw powołaniu lidera PPChD Pawła Łączkowskiego na przewodniczącego komitetu wyborczego, jednak ten chciał z decyzją

  • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2288

Spis treści
Zamów abonament