Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Inflacja za rok ma rosnąć

11 kwietnia 2001 | Ekonomia | NT
źródło: Nieznane

 • Inflacja za rok ma rosnąć
 • OECD: Ocena polskiej gospodarki

  Prognozy Ostatni kwartał spowolnienia

  Inflacja za rok ma rosnąć

  Uśrednione prognozy analityków uczestniczących w ankiecie agencji Reuters dotyczące tegorocznego wzrostu PKB wynoszą 3,6 proc. i są zbliżone do przewidywań OECD.

  Według uczestników ankiety agencji Reuters tegoroczna inflacja (CPI) liczona od grudnia do grudnia wyniesie 5,7 proc. (w marcu uśrednione prognozy mówiły o 5,9 proc.). Najwięksi optymiści sądzą, że spadnie ona do 4,5 proc., według pesymistów zaś zmniejszy się do 6,4 proc. Przewidywania dotyczące wzrostu cen sprzedaży przemysłu (PPI) też są optymistyczne - w skali roku mają wzrosnąć o 4 proc. (poprzednia prognoza - 4,2 proc.). Analitycy ostrzegają, że w pierwszych miesiącach 2002 r. inflacja będzie rosła: w marcu 2002 r. spodziewana jest na poziomie 5,8 proc. Inflacja mierzona cenami sprzedaży przemysłu miałaby wtedy wynieść 4,2 proc.

  Ekonomiści uczestniczący w ankiecie Reuters sądzą, że w tym roku PKB wzrośnie o 3,6 proc. (poprzednia prognoza - 3,8 proc.), rozpiętość oczekiwań zaś jest duża i waha się od 2,8 proc. do 4,2 proc. Według Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) tegoroczny wzrost PKB w Polsce wyniesie 3,8 proc. Analitycy oczekują, że w I

 • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2288

Spis treści
Zamów abonament