W poszukiwaniu korzeni
W poszukiwaniu korzeni
Marcin Kobierski (z prawej) i Michał Śliwiński - złoci medaliści w wyścigu kanadyjek dwójek na 1000 m
FOT. (C) JANEK SKARŻYŃSKI/EPA
ANDRZEJ ŁOZOWSKI
Z POZNANIA
Dziewięć medali zdobyli polscy kajakarze na zakończonych w niedzielę w Poznaniu mistrzostwach świata. Złoto przypadło osadom kanadyjek: Pawłowi Baraszkiewiczowi i Danielowi Jędraszce na 200 metrów oraz Michałowi Śliwińskiemu i Marcinowi Kobierskiemu na 500 metrów.
Najwięcej medali zdobyli Węgrzy (16). Polska jest na trzecim miejscu. Następne mistrzostwa świata w przyszłym roku w Sewilli.
Jakimi kajakarzami muszą być Michał Śliwiński i Marcin Kobierski, jeśli po miesiącu wspólnego pływania na obozie treningowym w Wałczu nie dają szans tym, którzy razem pływają latami? Michał Śliwiński bardzo długo nazywał się Michaił i jako kajakarz pływał najpierw pod banderą Związku Radzieckiego, potem wolnej Ukrainy, by przed czterema laty pomyśleć o trzeciej ojczyźnie. Śliwiński ma polskie korzenie (dziad był Polakiem z Rzeszowskiego), więc przeniósł się do Warszawy, a że w przeszłości był trzy razy mistrzem świata w kanadyjkach, jego prywatne plany komponowały się ładnie z planami Polskiego...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta