Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Odwrotna strona leków

15 grudnia 1994 | Nauka i Technika | ZW

Odwrotna strona leków

Od dawna było wiadomo, że wiele leków antybólowych stosowanych powszechnie w Polsce jest szkodliwych dla zdrowia, jednak dopiero niedawno mini -sterstwo zdrowia zdecydowało się umieścić je na liście leków, których nie należy ordynować pacjentom. Nie to jednak jest najważniejsze. Pozostawienie na liście leków zalecanych pozostałych środków przeciwbólowych wcale nie oznacza, że są one całkowicie bezpieczne! A niestety, ta -kiego przekonania nabrało wiele osób.

Wciąż nie wszystkim trafia do przekonania, że nie ma leków całkowicie nieszkodliwych. Dobrze, gdy farmaceuci i lekarze mogą wybierać między mniejszym i większym złem. Z wyborem nie mają wtedy większych problemów. Często jednak muszą decydować, jakie skutki uboczne lepiej wkalkulować w ryzyko terapii. I jeszcze jedno, o czym przy każdej okazji przypomina prof. Andrzej Danysz, kierownik Zakładu Farmakologii Instytutu Farmaceutycznego: nie można rezygnować ze sprzedaży jakiegoś leku, jeśli nie ma lepszego z amiennika.

Tabletki z krzyżykiem

W Polsce zapanowała ostatnio moda na zażywanie niemal na wszelkie dolegliwości kwasu salicylowego, czyli popularnej aspiryny albo polopiryny. Działa...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 349

Spis treści
Zamów abonament