Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Hołd ofiarom i potępienie stanu wojennego

17 grudnia 1994 | Kraj | EO

Negocjacje zamiast popiwku

Hołd ofiarom i potępienie stanu wojennego

Sejm 245 głosami za, 34 przeciw i 8 wstrzymującymi się przyjął ustawę o negocjacyjnym kształtowaniu wynagrodzeń. Nie uchwalił natomiast oświadczenia w sprawie stanu wojennego. Po odrzuceniu głosami posłów SLD i części PSL projektu złożonego przez KPN u chwalono poprawkę SLD do drugiego oświadczenia, zaproponowanego przez U P.

Poprawka ta, zgodnie ze słowami Zbigniewa Bujaka, cenzuruje treść oświadczenia. W proteście posłowie Unii Wolności, Unii Pracy, KPN i BBWR wyszli z sali, obserwując przebieg wydarzeń z kuluarów. Z powodu braku kworum głosowanie (123 za, 13 przeciw, 52 wstrzymujących się) było nieważne. W tej sytuacji poseł Bujak oficjalnie wycofał projekt Unii Pracy.

W piątek znowelizowano ustawę o samorządzie terytorialnym, przesuwając z 30 czerwca 1995 do 31 grudnia 1995 roku termin, w którym gminy są zobowiązane zakończyć prowadzenie działalności gospodarczej, jeśli wykracza ona poza zakres użyteczności publicznej. Sejm znowelizował też ustawę o ochronie gruntów rolnych i leśnych. Liberalizuje ona przepisy dotyczące ochrony gruntów o mniejszej przydatności dla rolnictwa, decentralizując decyzje o zmianie przeznaczenia gruntów poniżej III...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 351

Spis treści
Zamów abonament