Rewolta w Caracas
Rewolta w Caracas
- Wielkość i upadek pułkownika Chaveza Koniec wodzowskiego sezonu - komentarz
- Euforia na rynkach
- To było nieuniknione - mówi Artur Gruszczak, badacz współczesnej polityki latynoamerykańskiej
Podczas gigantycznej antyprezydenckiej demonstracji zginęło co najmniej 10 osób, a ponad 100 zostało rannych. Była to jedna z największych demonstracji w całej historii Wenezueli - na ulicach Caracas zgromadziło się blisko pół miliona ludzi.
(C) REUTERS
Prezydent Wenezueli Hugo Chavez pod naciskiem wojska ustąpił w nocy z czwartku na piątek ze stanowiska. - Cały kraj jest pod kontrolą narodowych sił zbrojnych - oznajmił wczoraj generał Luis Alberto Camacho Kairuz. Chavez chciał wyjechać na Kubę, ale mu nie pozwolono. Jest przetrzymywany w koszarach wojska.
Autor "boliwaryjskiej rewolucji"
Hugo Rafael Chavez Frias - obalony prezydent Wenezueli - to były wojskowy, zafascynowany Simonem Bolivarem i Fidelem Castro. Absolwent Akademii Wojskowej, kilkakrotnie usiłował dokonać zamachu stanu. Zamiast wygrać - trafił do więzienia. Do władzy doszedł w grudniu 1998 roku metodami jak najbardziej demokratycznymi - wygrywając wybory prezydenckie. Potem rozpoczął "boliwaryjską
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta