Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kapitalizm nad Ołobokiem

08 lipca 2002 | Ekonomia | JK
źródło: Fotoarchiwum

W Ostrowie Wielkopolskim nawet dom kultury przekształcono w spółkę. Prezydent miasta działa jak radykalny liberał. Zarzeka się jednak, że nim nie jest i że wszystko, co robi, wynika ze społecznej nauki Kościoła.

Kapitalizm nad Ołobokiem

- Gdy dotowaliśmy nasz Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, dotowaliśmy także bogatych - mówi Mirosław Kruszyński. - Teraz pomagamy tylko tym, którzy naprawdę potrzebują pomocy. Gdy pieniądz idzie za człowiekiem, a nie za instytucją, jest lepiej wydawany.

FOT. (C) MARIUSZ FORECKI/TAMTAM

JACEK KRZEMIŃSKI

Najdziwniejsze jest to, że Mirosław Kruszyński, od dwunastu lat prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, umie się z tych sprzeczności wyplątać i scalić je w logiczną całość. Dowód? Choćby nagrody, które dostaje. W 1997 roku otrzymał tytuł Menedżera Roku od Stowarzyszenia Menedżerów w Polsce, cztery lata później nagrodę "Bóg zapłać" miesięcznika "Powściągliwość i praca" za zastosowanie katolickiej nauki społecznej w działalności administracyjnej.

A może, zapyta ktoś, Kruszyński przez te parę lat zdążył przedzierzgnąć się z drapieżnego liberała we wrażliwego społecznie konserwatystę? Odpowiedź jest taka: kilka tygodni temu Ostrów Wielkopolski w konkursie Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej i Konferencji Inwestorów,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2664

Spis treści

Ekonomia

Zamów abonament