Teren pustynny
Teren pustynny
Porządki na stadionie Polonii przed sezonem 2002/2003
FOT. PIOTR KOWALCZYK
Stadion warszawskiej Polonii ma być wkrótce własnością miasta i perłą architektoniczną, na której mecze piłkarskie będzie mogła rozgrywać reprezentacja kraju. We wtorek doszło do spotkania przedstawicieli Ratusza, starostwa, Gminy Centrum, PZPN i stołecznego klubu. Podpisano deklarację współpracy.
Kilka tygodni wcześniej (30 lipca) Warszawa kupiła od Agencji Mienia Wojskowego tereny Legii (11,5 hektara za 16 mln zł) z zamiarem zbudowania stadionu narodowego na 35-40 tysięcy miejsc oraz innych obiektów sportowych. Jeśli powiodą się obydwa przedsięwzięcia, stolica, która ma od dawna opinię sportowej pustyni, będzie miała dwa nowoczesne obiekty.
Gdyby chociaż połowa podpisanych w przeszłości deklaracji o współpracy, w jakich uczestniczyli przedstawiciele miasta i piłkarskiego związku, miała jakiś dalszy ciąg, w stolicy zabrakłoby miejsca na ulice i chodniki, na parki i dworce, nie mówiąc o parkingach. Żaden inny sport nie ma tylu przyjaciół, co piłka, a liczba ich podwaja się przed każdym meczem międzypaństwowym na dawnym Stadionie Wojska Polskiego w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta