Z garażem, w dobrej dzielnicy
Z garażem, w dobrej dzielnicy
ANNA SIELANKO
Wśród klientów, którzy zgłaszają się do agencji nieruchomości lub do deweloperów w poszukiwaniu mieszkania, najliczniejsza grupa to ci, którzy mają do dyspozycji kwotę od 100 do 200 tys. zł.
Zdaniem pośredników w tym obszernym przedziale cenowym wybór lokali jest szczególnie duży. Można za to kupić średnie lokum w centrum najdroższych miast Polski albo bardziej przestronne, często z garażem, tarasem w dobrych dzielnicach. Ewentualnie nawet bardzo duże, ale na peryferiach.
O cenie decyduje na rynku wtórnym, oprócz lokalizacji, także rodzaj budynku, jego wysokość, standard wykończenia i stan mieszkania. To jednak, że bywa ono mocno zdewastowane i wymaga remontu może być atutem - jest bowiem znacznie tańsze, a można go często doprowadzić do stanu używalności we własnym zakresie.
Tanie, chociaż duże
Dużych mieszkań (70-100 mkw.), ale relatywnie najtańszych, trzeba szukać w dzielnicach peryferyjnych albo osiedlach, które mają nie najlepszą sławę. Czyli są mniej bezpieczne, gorszy jest do nich dojazd i dominują mieszkania w wysokich blokach z wielkiej płyty. Przystępne ceny mają również mieszkania w przedwojennych kamienicach, nawet...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta