Przewodnik dla myślących
Przewodnik dla myślących
W redakcji "Tygodnika Powszechnego", od lewej redaktor naczelny ks. Adam Boniecki, Józefa Hennelowa i Krzysztof Kozłowski
(c) ŁUKASZ TRZCIŃSKI
- Ciągle pielęgnujemy, może dość dziwaczną w dzisiejszych mediach, misję tworzenia podręcznego przewodnika dla ludzi myślących - tak o specyficznym charakterze "Tygodnika Powszechnego" na rynku polskiej prasy mówi jego redaktor naczelny ks. Adam Boniecki.
Przez dziesiątki lat krakowski "Tygodnik Powszechny" uznawany był za jedyne wolne pismo między Łabą a Władywostokiem. Od 1945 roku, pod kierunkiem Jerzego Turowicza, w komunistycznych realiach, potrafił uparcie tworzyć przestrzeń wolności. Nadawał ton myśleniu polskiej inteligencji o ważnych sprawach Polski i Kościoła. Jego autorem i przyjacielem był Karol Wojtyła, późniejszy polski papież. W latach osiemdziesiątych "Tygodnik" stał się nieformalnym organem polskiej opozycji. Pisali tu dosłownie wszyscy wybitni, przyzwoici Polacy, wierzący i niewierzący.
- "Tygodnik" był...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta