Mimo wszystko dla Unii tak
Mimo wszystko dla Unii tak
- Proeuropejskich koalicji nie będzie
Prof. Ireneusz Krzemiński: Dobry wynik eurosceptyków w wyborach samorządowych nie przełoży się na ich sukces w referendum.
FOT. ANDRZEJ WIKTOR
Prof. Marek Ziółkowski: Wielu euroentuzjastów nie miało na kogo głosować albo ich głosy przepadły.
FOT. BARTŁOMIEJ ZBOROWSKI
Dr Mirosława Grabowska: Polacy w badaniach deklarują, że będą głosować, bo czują, iż to obowiązek. To nie napawa optymizmem.
FOT. RAFAŁ GUZ
ANDRZEJ STANKIEWICZ
Czy rzeczywiście - jak uznali niedawno analitycy z amerykańskiego banku Lehman Brothers - referendum europejskie w Polsce może zostać przegrane? Jeśli spojrzeć na wyniki wyborów samorządowych przez pryzmat stosunku startujących partii do integracji, to okaże się, że poparcie tracą ugrupowania prounijne, a zyskują eurosceptycy. Po raz kolejny frekwencja nie przekroczyła 50 procent. Jeśli tak będzie wiosną w referendum, to nie będzie ono wiążące.
Czy dobry wynik eurosceptyków w wyborach samorządowych przełoży się na ich sukces w referendum? Dlaczego frekwencja była znowu niska? Co zrobić, aby wiosną do urn poszło więcej
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta