Jak się bronimy przed dumpingiem; Antydumping - miecz obosieczny
Jak się bronimy przed dumpingiem
RYS. JACEK FRANKOWSKI
KOMENTARZ - Antydumping - miecz obosieczny
- WIESŁAW KARSZ, DYREKTOR DEPARTAMENTU POSTĘPOWAŃ OCHRONNYCH W MINISTERSTWIE GOSPODARKI, PRACY I SPRAW SOCJALNYCH
Inne postępowania antydumpingowe w Polsce dotyczyły:
- Zapalniczek kieszonkowych gazowych z Chin, Tajwanu i Wietnamu; cło antydumpingowe nałożone w 1998 r. ma obowiązywać do zakończenia postępowania przeglądowego, które ma zweryfikować prawidłowość nałożenia ceł.
W ubiegłym roku NSA uchylił decyzję ministra gospodarki o cle antydumpingowym na zapalniczki gazowe z ChRL, Wietnamu i Tajwanu. Zebrane dowody nie pozwoliły na ocenę, czy spółka, która wystąpiła o wszczęcie postępowania antydumpingowego, była rzeczywiście do tego uprawniona. Pojawiły się też wątpliwości, uniemożliwiające ustalenie, czy zapalniczki do wielokrotnego napełniania były faktycznie jednorazowe, i czy ich import nastąpił w celu obejścia cła antydumpingowego nałożonego wcześniej na zapalniczki jednorazowe. Obecnie w Ministerstwie Gospodarki, Pracy i Spraw Socjalnych trwa postępowanie przeglądowe w tej sprawie.
- Kauczuku syntetycznego z Rosji i Czech; tymczasowe cło antydumpingowe obowiązuje od 12 listopada 2002 r. przez 6 miesięcy. ...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta