Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Więcej młodości niż wiejskości

31 marca 2003 | Nasza Europa | ES
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

NA WSI O UNII Poglądy młodzieży wiejskiej na temat integracji nie różnią się od opinii innych młodych, ale odbiegają od przekonań ogółu mieszkańców wsi

Więcej młodości niż wiejskości

RYS. ANDRZEJ JACYSZYN

EDMUND SZOT

Z badań przeprowadzonych w ubiegłym roku przez Instytut Spraw Publicznych na temat stosunku młodzieży wiejskiej do kwestii integracji Polski z Unią Europejską wynika, że u młodzieży wiejskiej "młodość" przeważa nad "wiejskością". To znaczy, że jej postawa w sprawie integracji naszego kraju z UE jest taka sama jak postawa innych młodych ludzi w Polsce, natomiast różni się od postawy ogółu mieszkańców wsi, którzy przejawiają w tej kwestii więcej sceptycyzmu. Niechętni wejściu Polski do Unii są zwłaszcza rolnicy, którzy obecnie stanowią już mniejszą część (47 proc.) ogółu ludności wiejskiej.

Co przesądza

Na pytanie, jakie uczucia budzą słowa "Integracja Polski z Unią Europejską", 32 proc. młodych mieszkańców wsi odpowiedziało: "nadzieję", 18 proc. określiło to jako "zaciekawienie", choć aż u 26 proc. słowa te budziły "obawę". Pozostałe określenia: akceptacja, obojętność, znudzenie czy niechęć pojawiały się już u znacznie mniejszej liczby respondentów.

Zdaniem organizatorów badania,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2887

Spis treści
Zamów abonament