Trzy schody i wysoki próg
Trzy schody i wysoki próg
Turystyka, która powinna być czynnikiem rehabilitacji i integracji niepełnosprawnych, stała się u nas jeszcze jednym wymiarem ich marginalizacji
(C) FPM
GRZEGORZ ŁYŚ
Już wkrótce - dzięki inwestycjom związanym m.in. z przygotowaniami do olimpiady - niepełnosprawni ze schorzeniami narządów ruchu będą mogli sami dotrzeć na ateński Akropol i zwiedzić go o własnych siłach. Niestety, nic nie wskazuje na to, że z tej szansy skorzystają również niepełnosprawni turyści z Polski.
Jak wynika z badań dr Teresy Skalskiej z Instytutu Turystyki, niepełnosprawni wyjeżdżają za granicę aż czternastokrotnie rzadziej niż ogół Polaków. Trzy razy mniej podróżują także po kraju. Aż 80 proc. z nich w roku poprzedzającym badania nigdzie nie wyjeżdżało. Tylko co setny niepełnosprawny był w tym czasie za granicą. - Turystyka, która powinna być czynnikiem rehabilitacji i integracji niepełnosprawnych, stała się u nas jeszcze jednym wymiarem ich marginalizacji - podkreśla dr Skalska.
Jej badania (jedyne takie w kraju, przeprowadzone na...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta