Vademecum Rzeczpospolitej: Mieszkania pod ochroną - Bądź mądry przed szkodą; Obraz na zdjęciu; Drzwi, zamki, klucze; Przykład polisy mieszkaniowej; Dom jak forteca
Bądź mądry przed szkodą
SPIS TREŚCI
ELIZA WIĘCŁAW
Złodzieje włamują się codziennie do ponad kilkuset mieszkań, piwnic i strychów. Pozostawienie mieszkania na dłuższy czas bez opieki jest niebezpieczne. Warto zawczasu pomyśleć o wykupieniu polisy ubezpieczeniowej.
Nim zdecydujemy się podpisać umowę ubezpieczenia, warto nie tylko dowiedzieć się o cenę polisy w co najmniej trzech firmach, ale także przyjrzeć się, za co właściwie płacimy. Nie wolno opierać się tylko na rozmowie z agentem. Najlepiej poprosić o ogólne warunki ubezpieczenia i zajrzeć do dwóch rozdziałów: zakres ubezpieczenia i wyłączenia.
Najpierw poczytaj
Cena naturalnie jest bardzo ważna, ale musimy wiedzieć, czego dotyczy. Jeśli nie będziemy wiedzieli, co zawiera polisa, to tak, jakbyśmy kupowali samochód, nie wiedząc, ile pali, jakie ma wyposażenie, pojemność silnika czy moc. Bierzemy go, bo jest tańszy, a nieważne, że zużywa mnóstwo benzyny.
Z lektury rozdziału dotyczącego zakresu ubezpieczenia dowiemy się, za co firma odpowiada (gdy zapłacimy podstawową składkę), czy nie trzeba płacić dodatkowo za ochronę, która szczególnie nas interesuje. Z kolei w rozdziale o wyłączeniach będzie informacja, kiedy towarzystwo...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta