Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Spektakl na całe życie

22 października 2003 | Publicystyka, Opinie | PR
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Rok temu czeczeńskie komando zajęło teatr na Dubrowce

Spektakl na całe życie

Dlaczego autobusy z uratowanymi grzęzły w korkach i ludzie marli, zachłystując się własnymi wymiocinami? - pyta Aleksander Chramcow

(c) REUTERS

PAWEŁ RESZKA

Z MOSKWY

List nie był długi. Napisany niebieskim długopisem na skrawku papieru: "Zaszło słońce. Przeżyłem z wami więcej niż 25 lat i były to najlepsze lata mojego życia". "Pamiętajcie dzieci, że trzeba umieć przystanąć na chwilę, poczuć radość z tego, że się żyje". Tak Fiodor Chramcow - trębacz, który grał w orkiestrze w teatrze na Dubrowce - żegnał się ze swoją rodziną. List urwał się nagle: "Zaczynają rozstrzeliwać, żegnajcie! '.

Syn Chramcowa Aleksander nie bardzo wie, o co chodziło ojcu z tym rozstrzeliwaniem. Przecież Czeczeni nie rozstrzeliwali zakładników. Dlaczego przestał pisać? Czy chciał powiedzieć coś jeszcze?

Aleksander zbiera i analizuje wszystkie informacje na temat zamachu na teatr. Chodzi na spotkania zakładników i rodzin ofiar Dubrowki. Przyszedł i tu do Centrum im. Andrieja Sacharowa w Moskwie.

Nie trzeba tu siedzieć

Usiadł trochę z boku, w dusznej, nieprzystosowanej do pokazów filmowych sali. Wraz z nim stłoczyło się około 70 osób - tych które albo przeżyły Dubrowkę, albo...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3058

Spis treści
Zamów abonament