Po technologie nad Wisłę
Po technologie nad Wisłę
FOT. JAKUB DOBRZYŃSKI
General Electric, Alstom, Siemens, Delphi czy IBM - to niektóre ze światowych koncernów, dla których obecność w Polsce coraz częściej wiąże się z inwestowaniem w umysły rodzimych inżynierów. Powstające w naszym kraju nowoczesne rozwiązania technologiczne trafiają do klientów na całym świecie.
PYTANIE NA GORĄCO
- Jak polscy inżynierowie są oceniani przez koncerny zagraniczne?
Marek Adamiak, dyrektor krajowy Delphi w Polsce:
Jakość pracy polskich inżynierów nie odbiega od najwyższych standardów, których wymagają od nas światowi producenci samochodów. Polacy są solidni i profesjonalni, zmotywowani do pracy i mają duży potencjał. Ważne jest też to, że szybko się uczą. W efekcie nie ma dla nas znaczenia, czy opracowania inżynieryjne prowadzimy w Ameryce, Azji, czy w Polsce.
Kraków od dawna był uważany za znaczące centrum naukowe i akademickie. Centrum Delphi czy Motoroli to była znakomita okazja, by ściągnąć uwagę świata na techniczne zdolności polskich inżynierów. Przy tworzeniu krakowskiego ośrodka Delphi oprócz wielu ważnych kryteriów kluczowe było pozyskanie najlepszej kadry inżynierskiej....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta