Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polska uzdrowiskowa

15 marca 1995 | Ekonomia | IT

Konsorcjum Turystyczna Szóstka w Kotlinie Kłodzkiej

Polska uzdrowiskowa

Trzy czwarte ruchu turystycznego województwa wałbrzyskiego przypada na Kotlinę Kłodzką, z tego ponad połowa koncentruje się w sześciu gminach -- Dusznikach, Lewinie Kłodzkim, Kudowie, Polanicy, Radkowie i Szczytnej.

Do 1990 r. Lewin Kłodzki nie był nawet gminą. Radków nie miał wysypiska śmieci. Duszniki, Kudowa, Polanica i Szczytna, choć znane ze swoich walorów turystycznych i uzdrowiskowych, oddychały trującymi wyziewami lokalnych kotłowni. Wszystkim sześciu miejscowościom brakowało rozbudowanej kanalizacji, oczyszczalni ścieków, nowoczesnych stacji uzdatniania wody, sieci gazowej. Standard oferowanych usług był niski, uzdrowiska wołały o remonty i unowocześnienie.

W 1991 r. miasta i gminy Szczytna i Radków zostały laureatami konkursu "Gmina 2000", zorganizowanegoprzez Europejski Instytut Rozwoju Regionalnego i Lokalnego oraz Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej. Miejsce w konkursie zaowocowało raportem o zwycięskich gminach, który sporządzili eksperci Euroregionu. Autorzy raportu zaproponowali sześciu gminom zachodniej części Kotliny Kłodzkiej utworzenie związku gmin. Argumentowali, że Duszniki, Lewin, Kudowę, Polanicę, Radków i Szczytną łączy nie tylko wspólne położenie, lecz także wspólne potrzeby i możliwości...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 429

Spis treści
Zamów abonament