Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ważniejszy był Układ Stowarzyszeniowy

24 marca 1995 | Ekonomia | JB

Skutki Rundy Urugwajskiej GATT dla Polski

Ważniejszy był Układ Stowarzyszeniowy

Po wejściu w życie postanowień Rundy Urugwajskiej GATT Polska musi się liczyć z szybkim wzrostem importu w najbliższych latach, podczas gdy nasi eksporterzy nie odczują równie dużych ułatwień na rynkach zagranicznych. Większość przywilejów eksportowych już uzyskaliśmy podpisując Układ Stowarzyszeniowy z UE -- stwierdzono podczas seminarium zorganizowanego przez Klub 500 przy "Życiu Gospodarczym" i Instytut Koniunktur i Cen (IKC) .

Włączenie do polskiego prawa zasad GATT przyniesie natomiast krajowym przedsiębiorstwom długo oczekiwaną stabilizację polityki handlowej państwa i zachęci firmy zagraniczne do zaangażowania się w Polsce.

Runda Urugwajska GATT i powstanie Światowej Organizacji Handlu (WTO) stanowią, zdaniem ekspertów, zasadniczy etap w liberalizacji światowego handlu i mogą zwiększyć jego wielkość nawet o 30 proc. Oprócz zmniejszenia w ciągu najbliższych 5 lat...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 437

Spis treści
Zamów abonament