Sto lat innowacji
Sto lat innowacji
Rozmowa z Nicholasem Crockerem, dyrektorem generalnym Rhone-Poulenc-Polska
Każda działalność produkcyjna szkodzi przyrodzie, rzecz w tym, aby godzić przemysłowe osiągnięcia z ochroną środowiska. Na ile udaje się to Rhone-Poulenc, który ze względu na skalę swojej działalności w 140 krajach i rodzaj produkcji (chemia) jest potencjalnym źródłem zagrożeń dla środowiska?
Staramy się. Etyka naszego koncernu zakłada uczynienie wszystkiego, by pogodzić rozwój przemysłu z bezpieczeństwem ludzi i środowiska, niezależnie od tego, na której półkuli działamy. Koncern wytyczył sobie ambitne cele: zmniejszyć ścieki i odpady przemysłowe o 50 proc. do końca 1995 r. i o 65 proc. do 2000 r. , w porównaniu z 1990 r. Mamy trzy priorytety: zapobieganie wypadkom i skażeniom powypadkowym, branie pod uwagę wymogów środowiska na każdym etapie cyklu życia produktu.
I oczywiście zredukowanie do minimum odpadów. W ub. r. emisja gazów zmniejszyła się o 8 proc. , a ścieków o 13 proc. Mamy opracowany program badawczy w zakresie czystych technologii. Podstawowa jego zasada polega na likwidowaniu odpadów bezpośrednio u źródła ich powstawania. Jeśli nie jest to możliwe na obecnym etapie technologii, muszą one być przerabiane w warunkach absolutnego bezpieczeństwa. W przypadku odpadów przetwarzanych...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta