Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowa wizja sportu

24 marca 1995 | Prawo | TS

Projekt ustawy o kulturze fizycznej

Nowa wizja sportu

Tomasz Siemiątkowski

Całkowicie zdezaktualizowaną, choć obowiązującą ustawę o kulturze fizycznej z 3 lipca 1984 r. ma zastąpić nowa. 14 października 1994 r. odbyło się pierwsze czytanie projektu. Z inicjatywą ustawodawczą wystąpiła Komisja Młodzieży, Kultury Fizycznej i Sportu. Po raz pierwszy próbuje się uregulować ustawowo sport zawodowy, sytuację prawną zawodnika, określić, co to są zawody o charakterze profesjonalnym, jakimi metodami zwalczać doping. Projekt zajmuje się też wychowaniem fizycznym w szkołach, finansowaniem sportu, atakże -- co bardzo ważne -- starannie potraktował zasady bezpieczeństwa, które w sporcie miałyby obowiązywać.

Urząd Kultury Fizycznej i Turystyki (reprezentujący rząd) przedłożył Komisji szczegółowe uwagi i propozycje zmian do projektu, spośród których wiele uwzględniono w toku prac legislacyjnych. W obecnym kształcie (po zmianach i uzupełnieniach dokonanych pod wpływem wniosków poselskich i propozycji rządowych) jest on przedmiotem dyskusji, w której kluby, związki i stowarzyszenia sportowe biorą żywy udział.

Odmienna struktura organizacyjna

Projekt wprowadza odmienną od dotychczasowej strukturę organizacyjną kultury fizycznej (na którą składają się: wychowanie fizyczne, sport, rekreacja...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 437

Spis treści
Zamów abonament