Ogródek jak magnes
Ogródek jak magnes
Partery w budynkach wielorodzinnych - co i za ile oferują deweloperzy
RYS. RAFAŁ PIEKARSKI
Tylko nie na parterze - słyszy najczęściej pośrednik od klienta poszukującego mieszkania używanego. Partery nie cieszą się popularnością przede wszystkim dlatego, że uważa się je za mniej bezpieczne niż mieszkania powyżej. Ale są też amatorzy mieszkań na najniższych kondygnacjach, szczególnie w nowym budownictwie, z ogródkiem.
- Na mieszkanie na parterze na rynku wtórnym decydują się przede wszystkim ci, którzy mają mniej pieniędzy - uważa Marcin Jańczuk z Agencji Polanowscy Nieruchomości. - Do kupna takiego mieszkania zachęcić może przede wszystkim niska cena lub bardzo dobra lokalizacja.
Są mieszkania parterowe, które sprzedają się całkiem nieźle pod warunkiem, że mają ogródek. Oczywiście nie powinien on znajdować się przy ruchliwej ulicy. Jeżeli położony jest na wewnętrznym terenie osiedla, to czyni mieszkanie bardziej atrakcyjnym. Takich mieszkań szukają osoby starsze, które latami miały działkę, a z racji wieku nie są już w stanie do niej dojeżdżać. Mieszkań z ogródkami szukają też osoby niepełnosprawne, np. poruszające się na wózku inwalidzkim.
Tańszy ogródek niż balkon
W nowych budynkach łatwiej jest...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta